Allmoge
1350766

Dalahästar, samt dalatuppar, 27 stycken, 1900-talets mitt samt 1900-talets senare del.

Dalahästar samt två dalatuppar, varierande utförande gällande form, storlek och måleri. Vissa etikettmärkta, bland annat Nils Olsson, Nusnäs samt Erik Pell, Färnäs Dalarna.

Smärre slitage.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer