1350793

Kandelabrar, ett par, nyrokoko, 1800-talets slut.

Förgyllda kandelabrar för fem ljus vardera. Dekor av växtornamentik. Höjd 40, bredd 26 cm.

Senare förgyllning. Slitage.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Klubbat pris
5 000
501
583
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
14 okt 15:26
5 000 SEK
14 okt 15:26
4 800 SEK
14 okt 15:23
4 600 SEK
14 okt 15:23
4 400 SEK
14 okt 15:23
4 200 SEK