Design Möbler
1351379

Carl Malmsten

(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten,  matgrupp 7 dlr, "herrgården" bodafors 1900-talets andra hälft.

Carl Malmsten, matgrupp 7 dlr, "Herrgården" Bodafors 1900-talets andra hälft

Teak, stoppad sits, sitthöjd 44 cm, ovalt bord med tre illäggsskivor à 55 cm vardera utan sarg, 140x100x74 cm

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Märken.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
8 000 SEK