Heikki Orvola, dricksglas, 23 st, "Lili", Nuutajärvi Notsjö 1900-talets slut.
Klart glas. 1, höjd 24,5 cm. 9, höjd 24,5 cm. 3, höjd 21 cm. 6, höjd 21 cm. 4, höjd 14 cm.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott. Ett nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10