1351575

Matta, rölakan, ca 185,5 x 116 cm, signerad GBJ. Enligt uppgift från Gammelstads handväveri.

Matta, rölakan, ca 185,5 x 116 cm, signerad gbj. enligt uppgift från gammelstads handväveri.

Modernistiskt mönster med fält och ränder i benvitt samt olika bruna, grå och gröna nyanser.

Något slitage och smutsig, fläckar. Några fransar skadade, några saknas.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Utropspris
4 000 SEK