Matta, rölakan, ca 185,5 x 116 cm, signerad GBJ. Enligt uppgift från Gammelstads handväveri.

Modernistiskt mönster med fält och ränder i benvitt samt olika bruna, grå och gröna nyanser.

Något slitage och smutsig, fläckar. Några fransar skadade, några saknas.

Utropspris
4 000 SEK