1351625

Bing & Grøndahl

(Danmark, Född 1853)
Matservis, porslin, ca 57 delar, "äppelblom", bing & grøndahl.

Matservis, porslin, ca 57 delar, "Äppelblom", Bing & Grøndahl.

Bestående av:
12 mattallrikar, 24 cm.
12 djupa tallrikar, 21,5 cm.
12 förrättstallrikar, 21 cm.
11 assietter, 17,5 cm.
2 såsskålar, 24 cm.
2 runda skålar, 20 cm.
2 ovala skålar, 23 cm.
Lövformat fat, 25 cm.
Trekantigt fat, 25 cm.
Stort runt fat, 32 cm.

Nagg. Smärre slitage. Smärre fläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L52 - Visas på begäran
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
4 000
401
466
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
14 okt 14:14
4 000 SEK
14 okt 14:13
3 000 SEK
13 okt 22:29
2 200 SEK
13 okt 12:57
1 000 SEK
12 okt 21:16
400 SEK