Matservis, porslin, ca 57 delar, "Äppelblom", Bing & Grøndahl.
Bestående av:
12 mattallrikar, 24 cm.
12 djupa tallrikar, 21,5 cm.
12 förrättstallrikar, 21 cm.
11 assietter, 17,5 cm.
2 såsskålar, 24 cm.
2 runda skålar, 20 cm.
2 ovala skålar, 23 cm.
Lövformat fat, 25 cm.
Trekantigt fat, 25 cm.
Stort runt fat, 32 cm.
Nagg. Smärre slitage. Smärre fläckar.