Bestickservis, 74 delar, silver, modell Svensk rund, GAB, bl a Eskilstuna 1993.

25 bordsskedar (varav 13 med graverat R), 18 cm.
12 bordsgafflar 18 cm.
12 bordsknivar 20,7 cm.
7 smörgåsknivar 18 cm.
3 smörknivar 17 cm.
4 teskedar (alla med graverat R) 13,8 cm.
6 kaffeskedar 12 cm.
2 kaffeskedar AG Dufva (båda med graverat H) 12,5 cm.
1 serveringssked 22 cm.
1 serveringssked med förgyllt blad 18 cm.
1 såssked med förgyllt blad 16,5 cm.

Total vikt inkl rostfria blad 3170 gram.

1 smörkniv nysilver medföljer.

Smärre slitage.

Utropspris
10 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02