14K guld, kedja i förgylld koppar, plexiglas, manuell. Boettnr 61442. Nyckel finns.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Bucklor. Spricka i urtavlan.