Design Övrigt
1351776

Bordslampa, 1920/1930-tal.

Bordslampa, 1920/1930-tal.
Bordslampa, 1920/1930-tal.
Bordslampa, 1920/1930-tal.
Bordslampa, 1920/1930-tal.

Stomme av mässing. Rund fot på tre kulfötter. Detalj i bakelit på skaft. Kupa av opalglas. För tre ljuspunkter. Höjd 36 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Märken.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
2 500 SEK