Design Möbler
1352212

Fåtöljer, ett par, utförda av Tauno Saarela Kuusamo, Finland 1900-talets mitt.

Fåtöljer, ett par, utförda av tauno saarela kuusamo, finland 1900-talets mitt.

Bredd 70 cm. Sitthöjd 40 cm. Total höjd 96 cm.

Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Tillverkningsrelaterade märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
300 EUR