Matta, rölakan ca 193 x 139 cm, signerad AS, möjligen Astrid Sampe.

Brunmelerat fält. Bred ljusmelerad bård med stora polykroma stiliserade blommor och blommande träd.

Obetydligt slitage, smärre fläckar.

Tilläggslista

Möjligen Astrid Sampe.

Utropspris
2 500 SEK