SALONGSMÖBLEMANG, 11 delar, gustaviansk stil.

Vitlackerat, delvis bronserat. Soffa, 8 stolar, ett par spelbord, varav ett med backgammoninredning. Kannelerade ben med rosettanfanger, dekor av lagerstav och kartuscher i pastellage. Stolar med svängd stoppad ryggbricka och stoppad sits. Soffans l 193. Bordens l 90, b 45, h 74.

Slitage, smärre skador och färg- och dekorbortfall.

Utropspris
12 000 SEK