Möbler Stolar
1353428

Stolar, snarlika, varav en sengustaviansk och en gustaviansk stil, omkring år 1800 respektive omkring år 1900.

Bemålade. Genombruten rygg med lotusspjälor. Dekor av knappar. Lös stoppad sits. Sitthöjd 45 cm.

Slitage. Färgbortfall. Senare bemålning. Smärre skador. Förstärkningar.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
2 500 SEK