Design Konstglas
1353435

Edward Hald

(Sverige, 1883-1980)
Edward hald, vas, glas, "urskogen", orrefors, numrerad 378.

Edward Hald, vas, glas, "Urskogen", Orrefors, numrerad 378.

Signerad Of.H.378.F.H. Bägarform med graverad stiliserad dekor av apor i träd, ormar, fåglar. Höjd 25 cm.

Nagg.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
6 000 SEK