Teakfanerad bok. Fyra lådor, varav den översta inredd med fack. En nedfällbar lucka med hylla bakom. Två skjutbara skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning. Bredd 150, djup 43, höjd 115 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage och repor. Fläckar och något missfärgad innanför nedfällbara luckan.