Design Möbler
1353790

Carl Malmsten

(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, matgrupp, 7 delar, "ambassadör", åfors möbelfabrik.

Carl Malmsten, matgrupp, 7 delar, "Ambassadör", Åfors Möbelfabrik.

Valnöt och valnötsfaner. Utdragbart bord med två iläggsskivor. Sex stolar med lösa stoppade sitsar. Brännmärkta. Sitthöjd 45 cm

Ställvis slitage. Märken. Smärre fläckar. Ställvis blekt. FIläggsskiva med fanerskador i form av ljusa streck.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
8 000 SEK