Design Övrigt
1354000

Grethe Meyer, servis 100 dlr "Blå Kant", Royal Copenhagen samt Aluminia.

Grethe meyer, servis 100 dlr "blå kant", royal copenhagen samt aluminia.

9 djupa fat, 2 strl.
18 talrikar flata
29 assietter, 3 strl.
8 koppar med fat.
12 tekoppar med fat.
1 ljusstake.
5 askfat/fat.
1 gräddkanna.
1 sockerskål.
2 karotter med lock.
6 st uppläggningsfat, olika strl.
1 kanna.
6 skålar.
1 bordsunderlägg.
1 kanna med lock.
Märkt undertill.

Krackelyr. Nagg. Åldersrelaterat slitage förekommer på enstaka vissa delar.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
5 000 SEK