Design Möbler
1354001

Bruno Mathsson

(Sverige, 1907-1988)
Bruno mathsson, rullbord, "berit", firma karl mathsson, värnamo.

Bruno Mathsson, rullbord, "Berit", Firma Karl Mathsson, Värnamo.

Ek, två uppfällbara klaffar. Benställning av stålrör. Brännmärkt. Längd 80, bredd 37,5 plus 27,5 plus 27,5 cm, höjd 63 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
2 500 SEK