Möbler Stolar
1354225

Stolar, ett par gustavianska Lindomearbeten av Anders Swensson, omkring år 1800.

Stolar, ett par gustavianska lindomearbeten av anders swensson, omkring år 1800.

Målade och bronserade stolar med skuren dekor. Rund stoppad sits och medaljongformad rygg. Signerad ASS SK. Sitthöjd 44 cm.

Renoverad. Skador. Lagningar.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
6 000 SEK