Grafikmapp, fjorton finländska poeter och konstnärer, Eurographica Helsingfors 1978.

Juhana Blomstedt, Simo Hannula, Kimmo Kaivanto, Raimo Kanerva, Pentti Kaskipuro, Kauko Lehtinen, Juhani Linnovaara, Pentti Lumikangas, Ernst Mether-Borgström, Marjatta Nuoreva, Lars-Gunnar Nordström, Gunnar Pohjola, Väinö Rouvinen, Sam Vanni.
Bladstorlek ca 51 x 36 cm.

Helhetsintrycket är gott, skador och slitage på pärmen.

Utropspris
1 200 EUR