Design Möbler
1354512

Carl Malmsten

(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, fåtölj, "samspel", 1900-talets andra hälft.

Carl Malmsten, fåtölj, "Samspel", 1900-talets andra hälft.

Helstoppad fåtölj med klädsel av ylle. Sitthöjd 38, bredd 71 cm.

Slitage. Fläckar. Hårig.

Utropspris
2 500 SEK
Rekommendationer