Göran Malmvall, vitrinskåp, "KA72", Karl Andersson & Söner, Huskvarna, 1960-tal.
Tvådelat skåp fanerat med körsbär, detaljer av mässing. Ovandel med glasade pardörrar och bakomvarande hyllinredning. Nederdel med två skåpdörrar och bakomvarande hyllinredning. Etikettmärkt. Bredd 80, djup 46, höjd 203 cm.
Slitage. Repor. Märken.