1355273

Weikko Puro

(Finland, 1884-1959)
Weikko puro, olja på duk, signerad och daterad 1951.

Weikko Puro, olja på duk, signerad och daterad 1951.

Bergslandskap. 46x54 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Konstnärens familj.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
250 EUR
Rekommendationer