1355299

Ragnar Ungern

(Finland, 1885-1955)
Ragnar ungern, olja på pannå, signerad.

Ragnar Ungern, olja på pannå, signerad.

Stilleben med kaffepanna. 30x31,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Konstnären Weikko Puros familj.

Dedikation av konstnären till Weikko Puro.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
250 EUR