Design Möbler
1356079

Alvar Aalto

(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, klädhängare, artek, 1960-70-tal.

Alvar Aalto, klädhängare, Artek, 1960-70-tal.

Lackad björk. Längd 150 cm, höjd 25 cm, djup 28 cm.

Slitage. Torrsprickor.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Utropspris
800 EUR