Skulpturer, 3 st, glas, signerad Timo Sarpaneva, Iittala, 1900-talets mitt och senare hälft.

Sandblästrat och syrapolerat glas.
1 st "Hiidenhelmi", -55, höjd 8,5 cm. 2 st "Hiidenkehto", längd 14 och 15 cm.

Otydlig datering. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
400 EUR