Bob van den Berghe, matbord, "Cirkante", Van den Berghe-Pauvers, Belgien.
Matbord med utfällbar, oktagonal bordsskiva fanerad med björk. Med central bordsuppsats. Rektangulärt centralben. Längd 110-175, bredd 110-175, höjd 70-72 cm.
Slitage. Märken. Repor.
Modellen formgiven 1976 för Tranekaer Furniture.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.