Design Konstglas
1357344

Edward Hald

(Sverige, 1883-1980)
Edward hald, vas, glas, "fiskgraal", orrefors.

Edward Hald, vas, glas, "Fiskgraal", Orrefors.

Dekor av fiskar och sjögräs i grönt. Signerad Orrefors Graal nr 12102 Edward Hald. Höjd 14 cm.

Smärre ytslitage. Mindre repor.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
3 000 SEK