Taklampa, Italien, 1900-talets andra hälft.

För åtta ljuspunker, stomme av lackerad metall i form av blommor och blad, diameter ca 70 cm, höjd 53 cm exklusive kedja.

Åldersrelaterat slitage. Smärre färgbortfall. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK