Design Konstglas
1357689

Nils Landberg

(Sverige, 1907-1991)
Nils landberg, champagne-/vinkylare, glas, orrefors, 1950-tal.

Nils Landberg, champagne-/vinkylare, glas, Orrefors, 1950-tal.

Rökfärgat glas. Längd 21, bredd 18,5, höjd 19 cm.

Smärre slitage.

Mollie Engström
Mollie Engström
Assisterande Specialist
+46 (0)70 748 22 63

Utropspris
2 500 SEK