Silver Ljusstakar
1358570

Kandelaber, sterlingsilver, Grekland 1900-talets mitt.

Kandelaber, sterlingsilver, grekland 1900-talets mitt.

Dekor med vinblad och vinranka. Stämplad ΕΡΓΑΣΙΑ ΧΕΙΡΟΖ (handgjort). Bredd 25 cm, höjd 29,5 cm.

Fylld fot. Smärre buckla i fotringen. Ljusarmarna med lagningar och bristning, ursprungligen ej ihophörande.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR