Stål, safirglas, manuell, läderrem. Boettnr 32010101 Kaliber FF72. Urtavla signerad 17 Jewels Swiss.
Slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.