1358977

Pentti Kaskipuro

(Finland, 1930-2010)
Pentti kaskipuro, torrnål och akvatint, signerad och daterad 1982, märkt työv. 6.

Pentti Kaskipuro, torrnål och akvatint, signerad och daterad 1982, märkt työv. 6.

"Perunakulho" (Potatisskål). Plåtstorlek 23,5 x 24,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
300 EUR