Pipa med oktagonalt kammarstycke och graverat dekor samt ägarmärkning med datering 1821. Helstock med graverade stålbeslag. Kaliber 14 mm. Längd 40 cm.
Skador. Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.