Konst Fotografi
1359519

Peter de Ru

(Sverige, Född 1946)
Peter de ru, fotografi signerad a tergo.

Peter de Ru, fotografi signerad a tergo

"Poeter på turné", Bruno K Öijer, 1982. Enligt uppgift upplaga 1/10. Silvergelatinfotografi bildyta 37,5 x 25,7 cm. Bladstorlek 40 x 30 cm. Oramad.

Två obetydliga mjuka hanteringsveck i bildens högra sida. Synliga i släpljus.
Bladets yttersta hörn något mjuka.

Proveniens

Direkt från fotografen av nuvarande ägare.

Publicerad i Fotobilagan Tidningen Kannibal nr 3 1985.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
2 500 SEK
Rekommendationer