1359817

Anna Nordgren

(Sverige, 1847-1916)
Anna nordgren, olja på duk, signerad och daterad 1879.

Anna Nordgren, olja på duk, signerad och daterad 1879.

Syende flicka. 72 x 57 cm.

Uppfodrad duk, krackelerad.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
10 000 SEK
Rekommendationer