Bord, senbarock, Sydeuropa, 1700-talets första hälft.
Fanerat med palisander och mahogny. Bordskiva med intarsiadekor av bladverk. Svarvad benställning kopplad med smidesjärn. Längd 134, bredd 66, höjd 77 cm.
Skador. Lagningar. Kompletterad. Torrsprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.