1360561

Woldemar Toppelius

(Finland, 1858-1933)
Woldemar toppelius, olja på duk, signerad.

Woldemar Toppelius, olja på duk, signerad.

Annalkande oväder. 45x69 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Enligt uppgift är tavlan en gåva av konstnären till major Elis Hultin.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
1 200 EUR
Rekommendationer