Design Konstglas
1361257

Vicke Lindstrand

(Sverige, 1904-1983)
Vicke lindstrand, skulptur, glas, "jona och valfisken", kosta, signerad.

Vicke Lindstrand, skulptur, glas, "Jona och valfisken", Kosta, signerad.

Klarglas. I form av val med etsad dekor. Signerad Kosta 92276 Lindstrand och etikettmärkt. Längd 50 cm.

Litet nagg nedtill.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
2 500 SEK