Design Möbler
1361816

Nils Strinning

(Sverige, 1917-2006)
Nils strinning, vägghylla "the ladder shelf" 1900-talets mitt.

Nils Strinning, vägghylla "The ladder shelf" 1900-talets mitt

Fyra plastade gavlar 77x28 cm, två gavlar 100x28 cm, samt en tidskriftshylla 80x36 cm, 10 hyllplan 39x30 cm, merparten etikettmärkta.

Bruksslitage. Repor. Märken.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
3 000 SEK