PARTI TALLRIKAR, 6 st, porslin och fajans, Kina och Holland, 1700/1800-tal.

Fyra st porslinstallrikar med blåvit dekor, en med polykrom dekor, samt en tallrik i fajans blåvit dekor. Diam 22 - 24.

En porslinstallrik med omfattande lagningar och nagg, sprickor, nagg.

Utropspris
1 500 SEK