Bestående av:
8 bordsgafflar, längd 19,4 cm.
8 bordsknivar, längd 21,5 cm.
8 bordsskedar, längd 19,5 cm.
8 smörgåsknivar, längd 19,5 cm.
8 smörgåsgafflar, längd 17 cm.
3 serveringsskedar, längd 19 cm.
8 dessertskedar, längd 17,7 cm.
2 serveringsskedar, längd 22,5 cm.
8 dessertskedar, längd 15 cm.
9 kaffeskedar, längd 12 cm.
6 dessertknivar, längd 15,5 cm.
8 dessertgafflar, längd 15 cm.
1 tårtkniv, längd 26,5 cm.
1 serveringsgaffel, längd 23 cm.
2 såsskedar, längd 19 cm.
2 påläggsgafflar, längd 16,5 cm.
Total vikt inklusive rostfria blad 3910 gram.
Smärre slitage. Mindre repor. Gravyr på enstaka delar.