Design Möbler
1362415

Otto Wretling

(Sverige, 1876-1971)
Otto wretling, bord, funkis, "idealbordet", umeå, 1930-tal.

Otto Wretling, bord, funkis, "Idealbordet", Umeå, 1930-tal.

Bord med utfällbar skiva. Fanerat med björk och mahogny. Längd 112-224, bredd 68, reglerbar höjd från 60 cm.

Slitage. Krackelyr. Fläckar. Repor. Märken. En kant saknar faner. Spricka på ben.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N1
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
6 000
581
655
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
23 nov 12:51
6 000 SEK
23 nov 12:48
1 000 SEK
21 nov 20:21
500 SEK