Konst Klassisk svensk konst
1362537

Carl Trägårdh

(Sverige, 1861-1899)
Carl trägårdh, tillskriven, osignerad. duk 64,5 x 80 cm.

Carl Trägårdh, tillskriven, osignerad. Duk 64,5 x 80 cm.

Boskap i ett soligt landskap. Duk 64,5 x 80 cm.

Obetydligt ytsmuts. Krackelyr. Ett par små färgbortfall.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T29
Proveniens

Inköpt på auktion efter Gustaf Trägårdh på Munkebergs gods i Hjo, 1967.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver och skulptur
+46 (0)709 17 99 93

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

1 000
98
112
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
9 jan 21:05
1 000 SEK
7 jan 20:21
300 SEK