18K guld, safirglas, quartz, datum, läderrem. Boett ref.nr L4 743 6 Serienr 34935607 Kaliber ETA 255412, LI56.2 Remmens ref.nr L682100662, spännet förgyllt.
Går ej, behöver nytt batteri. Obetydligt ytslitage.