14K guldboett, plexiglas, automatisk, datum, läderrem. 1960-tal. Boettnr 289749, 7966 Urverkets signerat Tudor Auto-Prince.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Smärre slitage. Repor på glaset.