Hans-Agne Jakobsson, ljuslyktor, 2 st, Markaryd.
Ljushållare i mässing med kupa av klart respektive rött glas. Etikettmärkta HANS-AGNE JAKOBSSON AB MARKARYD FÖR LILJEHOLMENS STÄMNINGSLJUS NR 135 MADE IN SWEDEN. Höjd 31 - 43 cm.
Ställvis slitage. Märken. Stearinrester. Repor. Nagg.