Enligt uppgift inköpt på Carl Hoff I Helsingborg. Diamant 2,12 ct enligt gravyr. Ca K-L/Vs. 14K vitguld. Skena med små baguetteslipade diamanter. Storlek 17,75/56. Vikt 6 gram. Etui medföljer.
Bruksslitage.
Proveniens
Enligt uppgift Henry Dunker
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.